Suplementy dla koni – jakich suplementów potrzebuje Twój koń?

Suplementy dla koni, często nazywane paszami uzupełniającymi, dodaje się do paszy dla konia, gdy potrzebuje on dodatkowego źródła określonych składników odżywczych, aby wspierać jego zdrowie. W tym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje suplementów i jakie suplementy będą najlepsze dla Twojego konia.

suplementy dla koni

Suplementy dla konia

Suplementy dla koni mogą być suplementami witaminowo-mineralnymi o szerokim spektrum działania, które mają na celu utrzymanie ogólnego dobrego samopoczucia konia. Natomiast inne są formułowane w celu ukierunkowania na konkretny obszar – na przykład suplementy na stawy, suplementy na kopyta lub środki uspokajające.

Suplementy mogą występować w różnych postaciach, ale najczęściej są to proszki, płyny i granulki. Powinny być łatwe do zmieszania z paszą, aby zapewnić spożycie całego środka.

Jak działają suplementy?

Suplementy o szerokim spektrum dostarczają witamin i minerałów, których może brakować w diecie Twojego konia. Na przykład, jeśli koń jest na ograniczonym wypasie lub nie otrzymuje zbilansowanej paszy z wiader. Bardziej szczegółowe suplementy zapewniają bardziej ukierunkowane odżywianie z określonymi składnikami, o których wiadomo, że oferują wsparcie w określonym obszarze.

Suplementów nie należy mylić z lekami – suplementy nie leczą, ale raczej wspomagają zdrowie konia. Na przykład suplementy na kopyta mogą wspierać zdrowy wzrost kopyt, podczas gdy suplementy na układ oddechowy, wspierają pracę płuc.

Rodzaje suplementów:

Koń na zawodach

Aby chronić dobro konia i zapewnić równe szanse, jeśli bierzesz udział w zawodach, Twój koń może zostać przebadany, aby upewnić się, że nie spożył żadnych leków lub substancji zakazanych. Stosowanie suplementów odbywa się na własne ryzyko, dlatego zaleca się szczególną ostrożność.

Dodaj komentarz